Numerologický rozbor

Životní číslo

5.7.1987 = 5 + 7 + 1 + 9 + 8 + 7 = 37 = 3 + 7 = 10 = 1 + 0 = 1

Má sklon k vůdcovství. Má odvahu a inspiraci. Je aktivní a tvůrčí. Přednost dává individuálnímu úspěchu. Schopnost prosadit se vlastní iniciativou a vůli uspět. Je třeba více času věnovat druhým. Je dobré ji chválit. Ráda dominuje. Řídící schopnosti. Někdy dosáhne slávy nebo společenského postavení.

Pozor na nadřazenost a tvrdohlavost. Osobní váhavost a obtíže v hledání vlastní cesty. Malá pomoc a podpora z vnějšku. Osamělost.

5. den narození - Vnímavost

Je otevřená, odvážná, energická a zásadová. Je ráda svým pánem. Je vnímavá. Má ráda pokrok a potřebuje pro svoji činnost prostor. Má ráda změny a není pro ni nic pevného. Má téměř magnetický vliv na lidi, má šarm. Je srdečná, veselá a pohotová. Je ochotná riskovat. Má dobrou logiku a výmluvnost. Ráda komunikuje s druhými. Je stále ve spěchu a ráda cestuje. Věnuje péči vzhledu a svému zdraví. Má ráda úspěch a ocenění. Má zájem o nové věci a jejich fungování. Je zvídavá. Má jasno v tom, co chce. Nemá ráda, když se jí říká, co a jak má dělat. Přelétavost z jedné věci na druhou. Je povrchní. Je třeba více trpělivosti. Vyhýbat se nudě.

Čemu je třeba se učit, slabiny:
Je neurotická a uzavřená do sebe. Je náladová a nedůtklivá. Je konfliktní. V některých případech se z ní stává podvodník a lhář. V rozčilení je hrubá a podrážděná. Vnucuje své názory druhým. Má v sobě vnitřní napětí a snadno propadá stresu. Je nestálá. Pozor na záludnost ve vztazích.

 

 

Numerologická mřížka

7-8-9 Rovina energie

5.7.1987

Je nadměrně činorodá. Má smysl pro humor. Má problémy s uvolněním energie a nemá stání. Tato vysoká energie potřebuje fyzickou i mentální činnost. Nesnáší omezování a zákazy.

Vícečetné 7
Má zvýšenou citlivost a někdy vznikají citové výbuchy.

1-5-9 Rovina odhodlání

5.7.1987
Má vrozenou podnikavost a aktivitu. Je houževnatá. Nic ji nezastaví před dosažením toho, co chce. Je tvrdohlavá a umíněná. Je příliš zahleděná do sebe. Je nepřizpůsobivá.

 

Číslo - 1

5.7.1987

Slovní vyjadřování citu, inteligence
Jednička je přiřazena komunikaci a poukazuje na to, jak se dotyčný člověk umí dorozumět s druhými. Je velmi důležité, aby zadržené energie, které se objevují s více jedničkami a které jsou doprovázeny vnitřním napětím, byly pozitivně odbourány, vyjádřeny. Protože je 1 číslo komunikace, může být uplatněna v různých formách umění, v práci nebo hobby

Jedna 1
Lidé s jednou 1 ve čtverci mají problémy vyjádřit své vnitřní pocity slovy. Jsou proto často neprávem označování jako citově chudí. Lidem s jednou 1 postačí vyjádřit své city jednou a přijde jim zatěžko pochopit, že jejich partner/ka by chtěl/a slyšet častěji, že on/ona je milován/a. Je jim trapné příliš často hodnotit své intimní pocity. Jsou velmi cílevědomí a nenechají se lehce svést ze své cesty.

 

Chybějící číslo - 2

Když chybí 2
Těmto lidem chybí jemnocit, schopnost přirozeně poznat, kdy mohou něco vyslovit a kdy raději ne. Často říkají věci, které jejich partner pociťuje jako zraňující. Většina lidí ví, že se chovají jako slon v porcelánu. Hodně z nich ale necítí potřebu změnit se nebo modifikovat tuto vlastnost, a to i přesto, že se dostávají permanentně do potíží. Jejich úkolem a lekcí je pracovat na tom, aby pečlivěji zvažovali, zda to, co říkají, musí být skutečně řečeno, nebo zda snad není lepší cesta, jak vyjádřit své pocity a přání, a dokonce i zlost. Mají tendenci uplatňovat pouze své hledisko.

 

 

 

Chybějící číslo - 3

Když chybí 3
Znamená to, že dotyčným osobám chybí přirozený dar k rychlému pochopení věcí. Nedotýká se to inteligence, znamená to pouze, že myšlenkový proces u nich probíhá jinak a že potřebují více klidu ke koncentraci. Nebývají také příliš společenští, vystačí si docela dobře sami. Jsou spokojení, když mohou žít pro své koníčky a pro rodinu, nemají zkrátka velkou potřebu být často mezi lidmi.

 

Chybějící číslo - 4

Když chybí 4
Lidé bez 4 nemusí být vždy nutně nepraktičtí, mnozí si mohou odpovídající schopnosti osvojit, naučit se je, chybí jim pouze přirozené řemeslné nadání. Znamená to také, že takoví lidé mají takzvaně hlavu v oblacích. Pro ně nemusí mít vždycky všechno nějaký praktický smysl. Měli by se cvičit v tom, že ne všechno musí jít přes rozum nebo přes pocity.

 

Číslo - 5

5.7.1987

Vášeň, vůle, citová hloubka, kontakt s lidmi
Lidé s pětkou jsou neklidné duše, machři. Mají schopnost prosadit se, ale jsou stále plni vášní, neklidu a rozervanosti. Vzpomeňme se na 50. léta: byla to doba velkého neklidu a změn.

Jedna 5
Hodně lidí má dobré nápady, ale pro lidi s jednou 5 je samozřejmé, že tyto nápady také uskuteční. Vytyčí si cíl, zapřemýšlí, co je potřeba k tomu, aby ho dosáhli, a jdou na věc. Problémy a těžkosti umí zvládat velmi dobře. 5 je číslo vášnivosti a rychlých rozhodnutí. Tito lidé potřebují změnu, pohyb, výzvy a nenávidí nudu. Ovšem umí být také velmi nepříjemní a negativní, když se jim nepodaří prosadit to, co chtěli.

 

Chybějící číslo - 6

Když chybí 6
Tady chybí porozumění pro harmonii, což je zase pro lidi s 6 numerologické mřížce samozřejmé. Tito lidé jsou blíže tomu věci si vyhádat, než je řešit kompromisem. Měli by poznat a osvojit si, že problémy je možné řešit jinak než křikem. Ochota ke kompromisům může vést pro všechny k přijatelnému řešení.

 

Číslo - 7

5.7.1987

Emotivnost, spontánnost, pochopení, účast, citová karma
Sedmička je číslo emocí. Je to číslo, které by rádo pomáhalo a vměšuje se. 7 má sílu, ovšem právě emoce si jí hodně v průběhu jejich života vyžádají. Současně ale těmto lidem propůjčuje sílu přestát všechny vzniklé těžkosti. Lidé s jednou 7 v datu narození si nechají jen neradi něco říci, všechno chtějí sami zakusit. To je, jako když se někomu říká:“Neskákej z okna, zlomíš si nohu“, a ten člověk to stejně udělá a potom řekne: byla to pravda. Zkušenost zkrátka musí získat sami.

 

Dvě a více 7
Dotyčné osoby jsou velmi emotivní, možná dokonce „dramatické“. Mluví a pomlouvají rádi všechno a to s velkou vytrvalostí, protože vždy znovu potřebují slyšet potvrzení svých názorů. Zajímají se o spirituální záležitosti a esoterické oblasti. Pokud se chopí nějaké věci, pak s velkým nasazením. Podmíněno jejich vyhraněným smyslem pro spravedlnost bere se hodně žen za práva žen jako takových. Lidé s více 7 v datu narození jsou velmi emocionální, a pokud se zavážou k nějaké věci, pak tělem i duší. Když se nedostaví vytoužené uznání, mohou zahořknout a jen zřídka zapomínají domnělé nebo skutečné urážky. V takovém případě se mohou stát dokonce pomstychtivými, obzvláště když se na dlouhou dobu octnou v nevýhodě. Od svého předsevzetí se pak nedají ničím odradit.

 

Číslo - 8

5.7.1987

Logické myšlení, organizační talent, obrazuschopnost, materiální a fyzická karma
Osmička je karmické číslo. Vyžaduje vždy vyrovnanost. Propůjčuje moc, ale přináší také deprese. Lidé s 8 v datu narození mají tendenci vidět život z horší stránky. Jsou logicky založení a vyžadují vždy, aby jim byly věci logicky vysvětleny.

Jedna 8
Lidé s jednou 8 v numerologické mřížce myslí velmi logicky. Hledají rovnováhu v životě a jsou v průběhu svého života často vyzýváni k tomu, aby tuto rovnováhu dokázali najít mezi povoláním, soukromým životem a požadavky svého duchovního života. Pokud budou něco dělat jen kvůli prestiži, penězům nebo z jiných důvodů egoistické vypočítavosti, může se jim stát, že se té věci budou muset vzdát. Dotyční lidé dovedou dobře zorganizovat svůj čas, mají suchý humor a smysl pro obchodní záležitosti. Ačkoliv jim 8 propůjčuje vnitřní sílu, dají se snadno znejistit, protože sami sebe často soudí příliš tvrdě. Protože si potřebují sami pro sebe věci vysvětlit logicky, zdají se někdy těžkopádní a pomalí, ale je to jen zdání. Jejich myšlenkový proces jde cestou postupných kroků, proto věci, které si jednou osvojí, nezapomínají. Musí být ovšem opatrní, aby nesklouzli do negativního myšlení. To se těmto lidem může snadno stát. Lidé, kteří sílu 8 využívají negativně, mohou ve svém prostředí působit tvrdě a neústupně.

 

Číslo - 9

5.7.1987

Analytické schopnosti, duchovno
Devítka je číslo analýzy, máme ji my všichni v našem datu narození, stejně tak jako jsme všichni vybavení díky 1 určitým egoismem. Když se ohlédneme zpět na začátek 20. století, můžeme si všimnout, že od roku 1900 svět znatelně změnil svůj myšlenkový směr. Co v letech 1800 až 1899 bylo rozvinuto a objeveno – a to díky preciznímu, logickému myšlení, které sebou nese 8 obsažená v čísle roku - , bylo od roku 1900 se znepokojující rychlostí analyzováno a dále vyvinuto. Ještě nikdy jsme neprošli tak razantní, tak přítomnou fází, která je svým stále hladovějším, rychlejším, lepším, vyšším, neustálým vývojem tak znepokojující, než v době od roku 1900 do dneška. Jak bude vypadat svět kolem roku 2030, kdy lidé narození po roce 2000 budou určovat charakter společnosti? Nebude již převládat egoismus 1, ale jemnocit, komunikace a pochopení druhého.

Jedna 9
My všichni narození v letech 1900-1999 máme v numerologické mřížce 9 a tím i určité analytické schopnosti. Zvykli jsme si na to tak, že ji už vůbec neumíme ocenit a rozpoznat jako něco mimořádného. Ale 9 je také číslo hledání pravdy – takový člověk potřebuje přijít věcem na kloub, najít řešení. Protože jsme vybavení určitým stupněm této schopnosti, měli bychom se pokusit využít své vlohy k lepšímu vzájemnému porozumění. Číslo 9 také znamená vědomí odpovědnosti vůči sobě samému i lidem v našem okolí.

 

5.7.1987 - Rozbor pro aktuální období (pro rok 2015-2016)

Osobní roční vibrace 1

1) Do narozenin (5.7.2015):
5 + 7 + 2 + 0 + 1 + 4 = 19 = 1 + 9 = 10 = 1 + 0 = 1

2) Od narozenin (5.7.2015 - 5.7.2016):
5 + 7 + 2 + 0 + 1 + 5 = 20 = 2 + 0 = 2

V osobní roční vibraci jedničky si mohou lidé připadat velmi osamělí. Je to rok, kdy jim dělá potíže najít přátele nebo kdy v již existujících vztazích vyvstávají problémy. Číslo jedna představuje nezávislost, nové začátky a příležitosti, a lidé mají sklon dělat věci více po svém. Pro partnera zvyklého dělat všechno „společně“ může být těžké, když zjistí, že se jeho protějšek začíná osamostatňovat a chce být v některých ohledech nezávislejší. Může ho začít podezírat a dožadovat se vysvětlení, nebo si může začít připadat odstrčený a marně si láme hlavu, kde udělal chybu.

Většina lidí samozřejmě netuší, že touží po samotě proto, že vstoupili do osobního roku jedna a jsou pod vlivem mnohem nezávislejší vibrace. Jak tedy mohou něco vysvětlovat druhému, když ani sami nevědí, co se v nich děje?

Lidé mohou tuto vibraci prožívat různě, podle toho, jaká ponaučení tou dobou potřebují získat. Jestliže mají například potíže s tím, jak se prosadit, a jsou si vědomi, že by měli být silnější (aby jich ostatní tak často nevyužívali), naskytnou se jim v různých oblastech života příležitosti k tomu, aby se odhodlali projevit více síly a nezávislosti. Jednoho dne vyslechnou partnera, přítele nebo nadřízeného v práci a pak všechny ohromí tím, že se ozvou a řeknou: „Ne, už mám práce nad hlavu, tohle už si přibírat nebudu.“ Nebo: „Dnes večer nemám chuť s tebou někam jít, pro změnu bych byla ráda zase jednou sama.“ Pokud lidé vědí, že by se měli víc prosadit a přitom nevyužijí příležitosti, které jim právě tato vibrace poskytuje, vymkne se jim rozhodování z rukou. Ocitnou se v situaci, kdy se buď musí ozvat, nebo ztratí něco, na čem jim velmi záleží, ať už je to partner, přítel nebo zaměstnání. Když k tomu dojde, pociťují osamělost, která je v období osobní roční vibrace jedničky velmi častá.

Kladnou stránkou je skutečnost, že takový rok může být plný nových začátků a nových plánů a poskytuje určitý oddech od přemíry odpovědnosti předchozího roku. Lidé, kteří po léta s námahou usilovali o dosažení určitého cíle, se v této vibraci dočkají odměny za své snažení, jiní postoupí v zaměstnání nebo dostanou zprávu, která bude znamenat v jejich životě pozitivní změnu.

Někdy může v průběhu této vibrace dojít k setkání s někým, kdo pro vás bude mnoho znamenat, zvlášť pokud se taková osoba objeví ve vašem životě, aby vám dala příležitost se prosadit; partnerské vztahy se však navazují spíše ve vibraci dvojky či jedenáctky a ještě častěji ve vibraci šestky.


Vibrace, které nám ovlivňují život

datum narození: 5.7.1987 v 19:10hod.

osobní vibrace (den) = 5

vztahová vibrace (měsíc) = 7

vibrace života (rok) = 25

vibrace vyššího „JÁ“ (celé datum) = 37

vibrace těla (hodina) = 19

vibrace mysli (minuty) = 10

vibrace ducha = (celý čas) 11

vibrace karmy (celkový součet) =  48 => 30

 

 

Osobní vibrace

Číslo 5 vibruje s planetou Merkur. Ten reprezentuje komunikaci, pohyb a všestrannost. Je to číslo intelektu a písemného i ústního projevu.

Lidé narození 5.  jsou číslem 5 zřetelně poznamenáni.

Postoje a charakteristické znaky čísla 5 se budou opakovaně projevovat v chování člověka a nejrůznějším způsobem budou působit na jejich osobnost, v závislosti na individuálním slunečním znamení.

Když je slunečním znamením RAK, tak vibrace 5, díky svým zvláštním silám, buď harmonizuje, nebo je v ostrém kontrastu s charakteristickými rysy slunečního znamení osoby 5, což záleží na okamžité náladě. Povaha čísla 5 je nekonečně proměnlivá a přizpůsobivá, což způsobuje kuriózní tendenci být se sebou v harmonii, když si to člověk přeje, nebo se zase jindy se sám se sebou poprat. Poznat osobu 5 není nikdy jednoduché. Představy se mění jako rtuť. Když je 5 jednoduchým číslem narození je nestálost ještě výraznější.

 

Význam vibrace 5:

Lidé 5 oplývají dávkou přirozeného šarmu, a obecně platí, že jsou vrozeně zdvořilí. Rychle rozpoznají chyby a nedostatky a neváhají na ně poukázat. Vibrace 5 je hyperkritická a neschopná chyby ignorovat (jak vlastní, tak ostatních), a je spojena s vášní pro pohyb a cestování. Změna je pro lidi 5 věčnou potřebou. Změna prostředí, změna vztahů, změna bydliště, náboženského a politického přesvědčení atd. Silně tíhnou k přehodnocování svých názorů na lidi a situace. Pro osobu 5 je těžké poddat se pocitům a intuici. Intelekt je rozhodnut nalézt logické odpovědi. Tato posedlost analýzou může zničit osobní vztahy těch, kteří dovolí, aby byli ovládaní vibrací 5. Dokonce i láska se unaví, jestliže je nepřetržitě (a obvykle zbytečně) zkoumána. Láska, to jsou instinkty a pocity, ne logika. Lidé 5 mají tendenci „rozebírat lásku až k smrti“, místo toho, aby ji nechali prostě být a dovolili jí, aby se stala jejich součástí, bez všech těch proč a nač. Láska nemá vůbec nic společného s logikou. Většina lidí je ve společnosti osoby 5 ráda, jelikož její osobnost je navenek neobvykle milá a konejšivá. Protože 5 je vibrací intelektu, lidé pod jejím vlivem mají nadprůměrnou inteligenci a jsou velmi bystří a duševně pohotoví. Jejich pozornosti nic neujde. Zdá se, že jsou jemně vyladěni do nejmenších detailů. Jestliže jim finanční nebo jiné okolnosti nedovolí cestovat často, což všichni lidé 5 potřebují, cestují ve svých představách a protože jejich mysl je tak pronikavá, jejich „snění“ je dostatečně živé na to, aby alespoň na chvíli uspokojilo jejich neklidné touhy.

Podle starověkých záznamů má číslo 5 spojitost s tím, čemu se říká „kouzlo země“. Je podivuhodné, že číslo 5 přináší touhu věřit v kouzla, skřítky, víly a záhady přírody, zároveň s potřebou všechno přišpendlit a podívat se na to duševním mikroskopem, dvě vlastnosti, které jsou v přímém protikladu. To způsobuje, že se jim nedaří porozumět sobě samým. Lidé 5 jsou někdy velmi přepjatí, jsou nervózní a dychtí po vzrušení. Rychle se rozhodují a myslí, a často jsou ve svých činech impulzivní. Vzplanou pro nové nápady a objevy, jsou ochotni riskovat a jsou to rození spekulanti. Psaní, reklamní činnost, práce s veřejností a vydavatelství představují pro 5 šťastná zaměstnání. Lidé 5 se vyznačují obdivuhodnou pružností názorů a schopností rychle se vzpamatovat z ran osudu, aniž se zdá, že na nich zanechaly trvalejší následky.

 

Vztahová vibrace

Číslo 7 vibruje s planetou Neptun. Ten reprezentuje spiritualitu, citlivost, soucit a tajemství. Číslo 7 je číslem iluze a klamu, někdy podvodu, ale také číslem léčení a zázraků, víry a uskutečněných snů.

Když je slunečním znamením RAK, pak vibrace 7 dobře harmonizuje s charakterem, motivací a osobnostním modelem slunečního znamení.

 

Význam vibrace čísla 7:

Lidé 7 přitahují takové typy lidí, kteří mají  sklony k pozoruhodným snům, zajímají se o UFO, vesmírné lodi, esoterické záhady, mytologii a celý ten les neznáma. Přitahují lidi, kteří mají dar intuice a jasnovidectví a jistý utišující magnetismus, který má velký vliv na okolí. Jejich přítomnost je uklidňuje. Vibrace 7 je spojena se zvláštními názory na náboženství, nechutí chodit po vyšlapaných cestičkách a sklonem zastávat politické názory, které jsou ojedinělé a jistým, způsobem netradiční. Tyto osoby jsou většinou tvůrci nových náboženských hnutí. Tito lidé se obávají budoucnosti, což znamená, že potřebují mít dobrou domácí základu. V jistém údobí života jsou přitahováni k vodě, takže je můžeme spatřit na jachtách, či u vodních sportů. Hltají knihy o dálkách, neznámých lidech a krajích i zvycích.

Nezajímají se o materiální statky nebo hromadění velkého majetku. Mohou vydělávat značné množství peněz (víc než potřebují ke svému životu) díky svým originálním nápadům, ale velké procento z nich skončí na charitativní či podobné účely. Pokud je přitahuje umění, jsou vynikajícími tanečníky, zpěváky, básníky, spisovateli a herci.

Tito lidé se projevují se svým tichým odtažitým způsobem. Jsou požehnáním pro okolí, díky svému chápavému porozumění pro bolest a utrpení, díky tomu se pak jim snadněji a s důvěrou svěříte. Nenechte se zmást jejich občasnou mlčenlivostí, pod tichým příkrovem je dunící sopka, která čeká na to až bude moci vybuchnout a když se tak stane, tak se nebudete stačit divit. Budete nejenom překvapeni, ale i fascinováni, když se dovíte něco z jejich neptunovského světa. Nicméně tyto osoby vám musí prvně důvěřovat, než se s vámi podělí o své přemítání… a jejich důvěru si  musíte získat důkazem, že jste soudní a nezaujatí.

 

Vibrace života

Číslo 25 nabízí duchovní moudrost, získanou důkladným, pozorováním lidí a věcí a světskou slávu dosaženou tím, že se bude učit ze svých zkušeností. Jeho síla spočívá v překonání dřívějších zklamání a ve vzácné schopnosti poučit se z vlastních chyb. Znamená vynikající úsudek, ale není to materiální číslo.

 

Vibrace vyššího „JÁ“

Číslo 37 má v sobě pozoruhodný potenciál. Spojuje se s neobyčejně citlivou povahou, dobrými přátelskými vztahy, silným vlivem na veřejnost, často v rámci umění a produktivním partnerstvím. Klade důraz na lásku a milostný vztah, a někdy příliš zdůrazňuje sex. Přístup k sexu může být nekonvenční (ale tento aspekt se nejspíš nebude týkat všech). Vyjadřuje hlubokou potřebu harmonie ve vztazích. Štěstí a úspěch v podnikání jsou snadněji dosažitelné v partnerství s někým, než když člověk podniká sám jako jednotlivec.

Vibrace těla

Číslo 19 – zobrazuje dobře rostlé a zdravé tělo. Vyzdvihuje jeho klady tak moc, že si o ní lidé myslí, že je modelem/modelkou. Líbí se zkrátka všem a právě díky tělu a jeho řeči dokáže mnohé oklamat ve svůj prospěch.

 

Vibrace mysli

Číslo 10 je symbolizováno Isis a Osirisem. Je to číslo vzestupu a pádu, podle vašeho přání a to doslova. Vaše bytost bude spojována s kladným nebo záporným, dle toho jakou cestou se dáte, tedy na zvoleném jednání. Není nic mezi, vše je sebeurčující. 10 je schopno vyvolat odezvu nesmírné lásky nebo nenávisti – respektu nebo strachu. Mezi ctí a podlostí není žádné území nikoho. 10 obsahuje kód: Představ si a bude. Poruč a stane se. Tato síla musí být použita moudře, jelikož její moc je neomezená. Má moc absolutního tvoření a stejně tak i ničení. Proto ji musí doprovázet sebekázeň a nekonečný soucit, aby se vyloučila tragédie ničení. Kázeň musí mít přednost před dominancí. Někteří si tuto moc však neuvědomují a cítí se nenaplněni a frustrovaní, a tak se chovají pyšně a arogantně.

 

Vibrace ducha

Číslo 11 představuje zaťatou pěst.. je to číslo zkoušek a zrady ostatních. Reprezentuje dva jedince stejného nebo opačného pohlaví – nebo dvě protikladné situace. V obou případech chybí soulad zájmů. Musí se najít třetí rušivá síla, která to spojuje a nalézt pak kompromis aby bylo oboum stranám učiněno za dost Rozdílné cíle je třeba sjednotit k odstranění pocitu frustrující neúplnost. Dvě věci nebo touhy stojí proti sobě a je třeba je sjednotit, to je výzva tohoto čísla a současně i zkouška umu.

 

Vibrace karmy - jednání v osudových dnech

30 je číslem pohledu zpět, uvážlivých závěrů a duševní převahy nad ostatními. Náleží ale plně do duchovní sféry a ti, kteří jsou jím reprezentování obvykle odsouvají materiální záležitosti stranou, ne proto že musí, ale proto, že chtějí. Toto číslo není příznivé ani nepříznivé, záleží na dané osobě, jak k tomu přistupuje. Vibrace 30 je všemocná, ale je často neutrální. Má opravdu málo přátel, těch skutečných, ale jsou to přátelé s velkým „P“. 30 neodmítá ani štěstí, ani úspěch, ale je často sama se sebou v hloubi svých myšlenek, takže se vyplatí, když bude sepisovat něco pro svět cenného, především své myšlenky. Představuje vzor úspěšného a užitečného života.