Doplňěk k RADIXu

Zaměstnání

V případě, že vaše sluneční znamení je základní, neboli kardinální, narodili jste se, abyste si vydělávali na chléb svůj vezdejší jako VŮDCI, a to jak v teorii, tak i v praxi. Nikdy nebudete opravdově uspokojeni v podřízené pozici vůči někomu. Jedině, kdybyste ji použili pouze jako žebřík, po kterém se dostanete navrchol. Abyste pracovali s láskou, musíte být buď „velký šéf“, nebo svůj vlastní šéf. Musíte být buďto ten, který za všechno zodpovídá, anebo zaměstnávat tak říkajíc sám sebe – jako kapitána své vlastní lodi.

 

Práce v zaměstnání, které by vám nedovolilo plodit a uskutečňovat vaše vlastní nápady, by mohla vyústit v trvalou únavu, psychické napětí a emocionální depresi, což může případně vést k chronickému onemocnění.

 

Budete spokojeni a inspirováni v profesi, která harmonizuje s vaší kardinální (základní) přirozeností vody. Voda se může vyjádřit čímkoliv, co je pohlcující, hluboké, neustále se pohybující, s aurou záhadnosti, která provokuje představivost.

 

Ve vašem zaměstnání nebo  kariéře – ať už je to ve vzdělání nebo v umění – vyžadujete k práci přijatelné soukromí. Potřebujete si občas zalézt do bezpečného úkrytu pod kamenem, odkud se nejdřív vydáte stranou, potom dozadu, a to tak dlouho, dokud se necítíte dobře připraveni k tomu, aby jste vyrazili přímo vpřed.

 

Vaše profese vám musí ponechat mnoho volného prostoru pro rozpínavost živé a bohaté představivosti a zajistit množství času potřebného pro cestování.

 

Častá změna je vaší niternou potřebou, avšak vždycky budete potřebovat zázemí domova. Budete spokojeni, když vám vaše zaměstnání umožní, abyste si mohli dovolit být k ostatním štědří a velkorysí, a to velmi často.

 

Práce, která se pojí s jídlem a penězi, je vaší představou o nebi. Také se rádi postaráte o druhé. Raku záleží na ostatních lidech. Patříte k takovému druhu snažení, které může většinu svých snů a plánů držet pod pokličkou tak dlouho, dokud neucítí, že přišel správný čas k jejich uplatnění – očekáváte totiž jistý zájem veřejnosti (ačkoli to popíráte!).

 

Blízkost vaší matky je pro vás důležitá.

 

Na které části těla si dát pozor

 

Žaludek, bránice, prsa a hlavní trubice lymfatického systému v hrudníku (začíná pod bránicí a stoupá podél páteře až k základně krku), lymfatický systém

 

Barvy, které harmonizují s tělem

Základní: světle zelená, žluť bledá, stříbrná, fialková, levandulová

Doplňkové: perleťově šedá, stříbrná, lesní zeleň, bílá

 

Který kámen nosit na krku

Měsíční kámen, perly

 

Nemoci

Vodní znamení jsou náchylná k podivným nemocem, které se jen s obtížemi diagnostikují a které mají sklon vléci se do nekonečna. Také trpí těžkou melancholií. Schopnosti zotavení jsou zcela pod jejich vlastní kontrolou, ať už si to uvědomují nebo ne.

 

Povšimnete si změny k lepšímu ve vašem zdravotním stavu, pokud budete na těle nosit drahokamy, akvamarín, platinu nebo stříbro.

 

Vaše vibrace přináší schopnost mentálně zvládnout velké množství práce. To vyčerpává energii a může to vést k nervovému zhroucení.

 

Povětšinou žijete ve velkém nervovém vypětí a můžete trpět nespavostí, tiky očí nebo v obličeji a „záhadnými bolestmi“ v ramenou, pažích a rukou. I v průběhu nepatrného vypětí sil můžete být podráždění a nervózní. Spánek a odpočinek a tiché prostředí budou na vás mít léčivý účinek.

 

Červen, září a prosinec každého roku jsou měsíce, kdy se projeví většina symptomů nemocí nebo úrazů – mentálních nebo fyzických – které si přivoláváte svými negativními emocionálními postoji depresemi, napětím, obavami, nebo přepracováním. Trénujte každý rok, jak zůstat klidní, ještě než se tyto měsíce přiblíží. Po nějaké době se můžete tak vycvičit, že budete moci z velké části vypustit, nebo dokonce potlačit tendenci k onemocnění, či úrazu v inkriminované době.

 

Jídla pro zdraví

Mrkev, pastyňák, mořská kapusta, ovesná kaše, ovesný chléb, žampiony, petržel a ořechy všech druhů, zejména lískové a vlašské.

 

Byliny pro zdraví

Majoránka, kmín a tymián

Pokud se berou v tekuté formě působí jako uklidňující prostředek a lék. Stačí tři, nebo čtyři čajové lžičky a změna bude podivuhodně rychlá. Dostaví se uvolnění napětí, úzkosti, neklidu, deprese, hněvu nebo mentálního, či emocionálního rozrušení. Tekutina by měla být přijímána pravidelně dvakrát týdně jedna čajová lžička a více pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné, např. při pracovním stresu...