Převtělení, přivtělení, zastínění duše a odblokování karmy

05.10.2015 11:17
Převtělení, přivtělení, zastínění duše a odblokování karmy
aneb
vysvětlení pojmů a vyvrácení bludů
Je faktem, že používání obou těchto pojmů bez bližší znalosti je nejen matoucí, ale může vyvolat i to, co nechceme... bludy.

Převtělení (píše se s "E") je jen jedna z forem reinkarnace. Jde o to, že se duše po nějaké době opět vrátí na zem, ale jen do jiného těla, toť vše, jiné větší zádrhely v tom nehledejte. Je to nejen zbytečné, ale jen se do toho můžete zamotat.

Co se přivtělení duše týče (píše se s "I"), tak to je poněkud těžkopádné a to především na realizaci. Záměrně neříkám nereálné, protože vše je možné... Takovým příkladem, kdy jsou dvě duše v jednom těle (přivtělení), můžou být např. schizofrenici. U nich se ty dva různé povahové rysy střídají ráz na ráz a bez předchozího pozvolného prolínání, tak jako když zapnete a vypnete vypínač u světla. Právě proto, že jde o nedobrovolné zastínění jedné duše duší druhou, tak se každá tato duše pere o to místo "na slunci".

Co se samotného zastínění týče, tak tam je to poněkud jiné... Je to se souhlasem původní duše, která v tom těle byla už dřív, takže ke konfliktu nedochází. Sice jsou také vidět dvě různé "tváře", ale jsou v harmonii a postupně se prolínají. Případně je vidět jen jedna a to ta, které byla předána dobrovolně kontrola nad tělem... To proto, aby se buď vyřešilo něco důležitého (pro svět, širší verejnost), nebo bylo pomoženo přímo té duši, která strádá (jejím vztahům a osobním problémům). Tedy té, která je zastíněna.

Může se stát, že tato "druhá" duše po čase odejde, ať už z vlastní vůle, protože dokončila, co bylo nutné, nebo z donucení... Je jen na nás, zda si uchováme ty její rysy (povahové vlastnosti) nebo ne.... Vždy záleží jen a jen na naší vůli, co vše dokážeme přijmout a čeho se zbavit.

Lze odblokovat karmu?
Ještě jsem tedy o tom neslyšel... každá akce vyvolá reakci a to se děje do nekonečna... to ví už každý malý špunt, že když něco provede, tak dostane min. vyhubováno... a když udělá něco hezkého, tak že ho naopak všichni pochválí... pokud si toho ovšem všimnou... takže jak se chcete zbavit něčeho, čeho se zbavit ve své podstatě nelze. Lze sice dosáhnout rovnovážného stavu, ale jen na malý okamžik, pak se vše zas dá do pohybu... ve skutečnosti absolutně rovnovážný stav ani neexistuje... je to jen názorná pomůcka, která má však od reality (rovnovážného stavu) stejně daleko, jako zarezlé kolo mlýna a pomalý potůček... to se taky "relativně" nehne, ale při delším pozorování zjistíte, že se přeci jen pohybuje, byť o setiny milimetru...

Život je stále jak na houpačce, či spíš je to sinusoida, která má své dobré a špatné stránky... takže v souvislosti s karmou jde spíš o to, co z toho vlastně chceme. Zda si přejeme mít mnoho radostí, v tom případě taky počítejte se spoustou zármutku a nebo vám stačí jen málo radosti a tohozármutku pak bude taky málo... jde tedy o to, aby ty výkyvy byly co možná nejmenší a tolik se nás to nedotklo (našeho myšlení) ...

Nezapomeňte taky na to, že když je lásky i toho dobra příliš, tak to pak působí jako zlo. Nehledě na to, že když už konat dobro, tak jen se svolením dotyčné osoby, které se to týká, protože ona to může brát jako zlo... A také je třeba myslet na sebe a své vlastní potřeby. Tzn. nerozdat se úplně... tak jak se zpívá v jedný písničce o víle, co se rozdala a pak už dál nemohla žít... (jistě tu písničku znáte)