Kristovou cestou

19.11.2016 16:19

bylo učedníků skutečně 12 a kristus třináctým?
nebo je to zobrazením zvěrokruhu, co vše v kristu bylo?
a ten kříž, byl vlastně co? šlo o skutečný kříž, nebo o nějakou věc/příčinu, která tížila jeho duši, srdce a mysl?

zkuste se na to podívat alegoricky... tedy pokud chcete... mnohé se vám objasní...
a co to vzkříšení? byla to skutečnost, nebo šel 3 dny ve tmě až našel sám sebe? a žažehl v sobě planoucí oheň, aby tak zářil do okolí? ta skála v níž byl pochován byla jeho vězením, kde mohl nerušeně a sám přemýšlet o tom, co udělal dobře a ne... zpytovalsvědoví a vešel tak říkajíc na nebesa, tedy do výšin své duše, mysli i srdce... povznesen nad to co se dějekolem něj...

je to zajímavá myšlenka, že ano..

  • a co se zázraků týče, také alegorie... na něco, jak postupně postupoval ve svém životě... prohlédl, uzdravil svoje oči(sundal růžové brýle), uzdravil své ruce (aby mohl léčit - předávat energii), být spravedlivý ke všemu a všem... atd. zdá se, že jde o smyšlený příběh, ukázaná cesta, kterou se máme postupně dát a jak postupovat, pokud se sami chceme uzdravit... a nalézt ten ráj na zemi... mnohé je pravdivé a co cesta Pavla? Je to jeho cesta světem? Zkuste se zamyslet na chvíli nad tím co píši a jak pojmout rady předků... kdo byl,kam kráčel? ale je to na vás, do ničeho vás nenutím... zdá se že další tajemství vyplouvá napovrch... ano Bible je dobrá učebnice života, ale jen pro ty, kdo v ní umí číst... aneb jak se říká, dobrého oheň nespálí... máte tedy i vy zapálenou tu svou svíci a zahořeli jste jak fénix? co myslíte? lze se dotknout vašeho ohně? a jaký ten oheň vlastně je? jaká je jeho záře a čoudí?
    • postavili jste maják tam,kde jste ztroskotali a dáváte tak najevo ostatním pozor, zde je útes?

    •  svítíte už? ne? proč? má další ztroskotat? tohle si přejete? nebýt na to sami? copak ve vás není ani špetka soucitu s druhým člověkem?