Jak vyjádřit svůj nesouhlasný postoj partnerovi?

14.10.2015 20:53

Tohle jistě znáte. Vyvstane problém mezi vámi a partnerem a chcete ho co nejdříve vyřešit. Níže naleznete pár dobrých rad, jak na to. :-)

1. udělejte pro partenra něco hezkého (byť vás naštval), uvařte dobrou večeři (ženy), či pozvěte do kina na romantický film (muži)

2. nesnažte se problém vyřešit hned, dejte tomu čas, připravte si na to vhodnou půdu!!!

3. pokud je problém akutní (někdo něco udělal špatně), tak to řekněte hned, ale jen v jedný větě, že se vám to nelíbí a odložte řešení na později

4. když už máte tedy partnera připraveného, tak si sedněte, třebas při svíčkách, hezké líbivé muzice, která se mu líbí (ne vám) a snažte se začít nenápadně.

5. nejprve ho pochvalte za to co v posledních dnech, týdnech, měsících udělal a poté nenápadně přejděte k jádru pudla.

6. nic nevyčítejte, říkejte to pokud možno tak, že vám to není milé, byť vás to sere, či to jen zdůrazněte, ale bez zvyšování hlasu

7. sledujte reakce protějšku, pokud si budete myslet, že vás neposlouchá znova upoutejte jeho pozornost... nachvíli se k němu přitulte, dejte mu pusu ap.

8. zvažte stanovisko i protějšku a snažte se nalézt kompromis, ale ne hádkou, ale povídáním, jen tak lehce, jako by o nic nešlo

9. řešení se nabídne samo, pokud partnera vtáhnete do rozhovoru a bude ho to také zajímat

10. přemýšlejte nahlas ne v sobě, ať i partner vidí, že uvažujete a snažíte se nalézt řešení

11. nechte partnera mluvit a neskákejte mu do řeči, chcete přeci vědět jeho názor

12. nepřesvědčujte a netlačte partnera někam, kam nechce...

13. VŽDY mějte na paměti, že vám jde o KOMPROMIS dosažený povídáním a nikoli hádku a vytýkání si starých jizev

 

To je asi tak zhruba v kostce všechno. Samozřejmně, že to můžete ještě vylepšit, nápadům se meze nekladou. Toto je jen takový návod jak na to.