4. - Medializace

05.10.2015 14:43
Jak spolu souvisí novodobé viry a ekonomická krize?
část 4.
Farmaceutický průmysl a medializace

 

Jak jsem se v druhé části této série zmínil o lživé reklamě některých farmaceutických firem, tak se dnes podíváme na média a informace, jež nám zprostředkovávají podrobněji. Zaměříme se na použití "fíglů" k propagaci neexistujících chorob.

Skrytá reklama a prolínající se zájmy:
Dnes je už běžné, že každý doktor prosazuje jiné léky. Jak je to možné? Důvody jsou dva. První je napojení na farmaceutickou fimu, kde lékař je "poskytovatel zdravotní péče," jež nemá za cíl vyléčit vás, ale jen dočasně zlepšit zdravotní stav. Za tuto službičku  jsou odměňováni farmaceutickými firmami, které jim dávají pozvánky na konference(včetně letenky, stravy atd.), či přímou platbou za reklamu. Druhý důvod je skutečná znalost léků a jejich účinků. To jsou skuteční lékaři. Víte o tom, že každý desátý Čech trpí migrénou? Poruchy spánku jsou běžné u 1/3 lidstva. 90% mužů má problémy s erekcí. Více než 80% lidí bolí záda. Denně na osteoporózu(řídnutí kostí) umírá deset pacientů. 1/3 žen má problém se sexem. Nemocí je nepřeberné množství.Vybrat si může každý: koho netrápí sex, možná na sobě pozoruje příznaky závislosti na nakupování. Další lidi se hrozí pro změnu z přechodu. Jiné ovládá strach z nedostatku vitaminů nebo z protivných nálad, bolestí hlavy atd. Čím je země vyspělejší, tím počet indikovaných chorob u pacienta roste geometrickou řadou. 98% lidí ve vyspělých zemích "trpí" depresemi a stresem, právě díky nezdravému životnímu stylu,  honbou za ziskem a sledováním TV. Hezky to vystihl Fred Nadjarian, obchodní ředitel farmaceutické společnosti Roche(největší na světě), který pro British Medical Journal(lékařský časopis) připustil: "Kdybychom sečetli dohromady všechny statistiky, tak by každý musel mít přibližně dvacet chorob." Všiměte si, je to ta samá společnost, co se snaží právě tyto nemoci a léky na ně prosazovat. Dnes je u druhu Homo Sapiens více než 30tis. chorob a na každou chorobu je minimálně jeden rádoby "lék", který pouze zmírní stav, ale neléčí.

Lži o nemocech:
Jak to může funguovat? Jednoduše. Farmaceutický průmysl se zaměřuje právě na ty lidi, kterým nic není. Jak to dělá? Namluví vám, že jste choří, případně vám ukáže, jak moc je nemoc nebezpečná a že existuje prevence ve formě tabletky/očkování. Jak? Stačí, když se podíváte na TV reklamy a TV zprávy o nemocech, které u nás vzrostly na trojnásobek oproti polovině devadesátých let minulého století. Podobně je to i s lékárnami, které jsou ve městech na každém rohu. Na vesnicích (do 2tis. ob.) je nenajdete, nebo jen ojediněle. Tam, kde nejsou lékárny, tak tuto funkci zastává místní doktor. Nejlépe je to vidět právě na očkování proti chřipce vs. tetanovka. Chřipka je virus a jako virus se i chová, mutuje(mění se)! Tzn., že i když jste očkováni, tak můžete chřipku dostat. Očkování je účinné pouze pro několik málo mutací tohoto viru a působí jen velice krátkou dobu(na sezónu). Jak se můžete dočíst, tak proti zmedializovanému viru A/(H1N1) je potřeba jiné očkování. Jak uvádí firma Roche,  tak vakcínu bude mít "hotovou" během příších měsíců(asi za dva). Zvláštní. Vývoj vakcín proti běžným virům trvá běžně kolem půl roku, ale u zcela nového a navíc smrtícího viru se tato doba úměrně prodlužuje. Tetanovka je něco zcela odlišného. Její působení proti tetanu je 10let, jelikož se jedná o bakterii a ta nemutuje.

Rýma:
Další populární "nemocí" je rýma, která byla ještě v polovině 20.stol. pouze symptomem, že je s tělem něco špatně. Rýma nemá nic společného s tím, zda jsme nemocní, ale s očima a je přímo úměrná nečistotám v nich. Oči nečistoty smívají do očních koutků. Ty velké nečistoty v nich zůstanou a ty drobné jdou do nosu. Alergické reakce na pyl jsou pouze důsledek nedostatků tekutin(vody) a soli v těle, které slouží k umývání/smývání očních nečistot. Tím se dostáváme k lživé reklamě na kapky do nosu, které mají léčit, ale přitom naopak škodí. Na ucpaný nos platí časté smrkání a inhalace slané horké vody, kdy nám odkapou z nosu všechny nečistoty a i oči se pročistí. Podobně je to i s astmatiky.

Přesto si lidé raději kapou kapky, či inhalují kdejaké svinstvo, které je návykové a doslova rozežere nečistoty, ale tím si zároveň poškodí sliznici. Nutno uvést, že tyto rádoby léky obsahují návykové látky, které nutí lidi kapat si je častěji a při dlouhodobějším používání vyvolávají u lidí chronickou rýmu! Takže se od obyčejné rýmy, způsobené foukáním větru, dostaneme přes návykové kapky do nosu, až na stůl specializovaného laserového pracoviště a tam nám vyříznou vnitřní část nosu. Úspěšnost tohoto zákroku je 70%. Vnitřní část nosu nás chrání právě před nečistotami, bakteriemi a viry. Tohle chcete? Rýmu jsme si mohli vyléčit svépomocí za pár korun a trochu času, kdežto kapky a následná operace vyždímaly naši peněženku tak, že bychom si za to mohli koupit celý náklaďák ovoce a zeleniny! Nemluvě o tom, co se bude dít pak. Ztratíte tím základní obranný prostředek vašeho těla!!! Každý dobrý lékař vám řekne, že je lepší gram prevence než tuna léčby(žrát prášky). Jsme lidé a jako lidé jsme součástí přírody. Příroda má lék na všechny skutečné nemoci, na ty vymyšlené jsou prášky a kosmetika...
 
Byznys jménem STÁŘÍ:
Lidi se nedokážou vyrovnat s normálním procesem stárnutí organismu. Zatím je to jen o psychice, ale v tom jim někdo řekne, že to můžou zvrátit. Jak se asi zachovají? Najednou je všechno bolí a musí si to jít koupit. Podle farmaceutického průmyslu trpí příznaky nedostatku testosteronu 1/5 mužů starších 60-ti let. Již po tisíce let muži tento proces, kdy jim ubývá mužná síla, berou jako přirozený proces, který ke stárnutí prostě patří. Dnes dle reklam mají začít užívat hormony viz. viagra. Podnětem k rozsáhlé reklamní kampani na téma Aging-Male-Syndromu přitom bylo zahájení distribuce dvou hormonálních preparátů z laboratoří Jenapharm a Dr.Kade/Besins Pharma. U žen je situace ještě horší. Preparáty na zmírnění účinků menopauzy, které dnes používají milióny žen, podporují rakovinu prsu. Zastánci této a podobných terapií si berou na pomoc teorii, že tyto léky(obsahují vápník) pomáhají proti řídnutí kostí viz. výše. Jenže vápníkem řídnutí kostí nezastavíte. Zpomalit to lze jen zdravým životním stylem, přiměřenou váhou a především pohybem, jež je základem pro cirkulaci krve, která vápník dodává. Totéž platí pro artrózu(nemoci kloubů).

Cholesterol:
Je další z řady "nemocí", jež má každý. Hladiny jsou stanoveny tak vysoko, že i zdravý člověk "trpí" jeho přebytkem. Osobně já mám cholesterol jako 250kg vážící chlap a to mám 70kg. Po prostudování letáku, co mám a nemám jíst jsem se dozvěděl, že dělám přirozeně to, co je tam psáno, tak čím to asi bude? O skutečné roli cholesterolu v lidském organismu se přitom mezi lékaři vedou, už léta spory. Doktorka, která mě má na starosti, na toto vyšetření, jež bylo součástí celkového krevního obrazu, reagovala slovy: "Když ti nic není (cítíš se v pohodě), tak nevidím důvod s tím něco dělat." Je jednou z mála lékařů, kteří dávají přednost alternativní medicíně a ne práškům. Profesor Paul Roscli z New York Media College komentuje hysterii kolem cholesterolu slovy: "Vymývání mozků veřejnosti fungovalo tak dobře, že mnoho lidí věří, že čím nižší je hladina cholesterolu, tím jsou zdravější. Není to ale pravda."


Zdroje: ČLK, ordinace.cz, zena-in.cz, idnes.cz, roche.com, beltina.cz, chytrazena.cz, healthcentral.com, static.howstuffworks.com