Psí horoskop

Pes. Nejvěrnější přítel člověka. Dokáže povzbudit, ale i on má své dny, tak jako člověk. Stejně tak jako člověka, tak i zvířata ovlivňuje hvězdný systém planet. Podívejte se na to, co o vašich čtyřnozích miláčcích říká jejich vlastní horoskop a zamyslete se nad tím.

BERAN 21.3.-20.4.

živel oheň

Má sklony k vůdcovství, je netrpělivý, ale také nezávislý. Dokáže přijmout jakoukoli výzvu. Dá se říci, že tzv. ohnivci, tedy ohnivá znamení nemají v lásce, pokud je omezujeme v jejich svobodné vůli. Je to pes, který neváhá převzíít iniciativu jako první, avšak to není nikterak velký bojovník. Ať to vezmeme z jakékoli stránky, tak má touhu být všude první. Což odpovídá i prvnímu znamení v horoskopu. S jinými zvýřaty nemá problém, spíše naopak. Dokáže se velice rychle zapojit do her. Takovýto pes potřebuje důsledného a přísného pána, který mu však ponechá jeho volnost ve smyslu, že jej nebude tak moc omezovat. Tito psi mají pevné zdraví i značnoíu tělesnou odolnost. Pokud jsou venku, tak mají rádi dlouhé procházky, kde se můžou vyskotačit a vyblbnout, aby se pak posléze poslušně vrátili k páníčkovi.

BÝK 21.4.-20.5.

živel země

Zemský živel se na tomto pejskovi podepsal tak, že stojí všema čtyřma nožkama pevně na zemi. Je opravdu velmi zemitý, ale za to také citlivý, sem tam urážlivý a v některých případech nedůvěřivý, což se může projevovat tím, že se stáhne. Učí se velmi rád, avšak nemá rád konkurenci. Co se začlenění do kolektivu domácích zvýřat týče, tak mu chvilku trvá, než si zvykne. Souvisí to s tím, že pokud pozná, že není odstrkován na vedlejší kolej a je mu věnována stejná péče i láska tak jako jiným, tak se o svoji misku rád podělí. Tento psík plní úkoly spolehlivě. Má v sobě vypěstovanou povahu plnit povinnosti do puntíku přesně. Jeho občasná nedůvěra pramení z jeho vrozené opatrnosti. Svůj domov miluje a pelíšek obvzláště.. to je prostě jeho. Nejlepší na něm je i to, že dokáže ocenit láskyplné zacházení a je tedy velmi dobrým společníkem. Takovíto psi potřebují vyrovnaného a klidného člověka, který se bude aktivně věnovat právě jim.

BLÍŽENEC 21.5.-21.6.

živel vzduch

Tohle je požitkář každým coulem. Má vrozený smysl pro vše nové, změny, rozmanitost a pestrost. Pokud se jedná o stereotip, tak to je pro něj noční můra a dokáže ho to zcela složit tak říkajíc. Učí se bez námahy, avšak je tak vychytralý, či prostě už to má v povaze, že je třeba jej přesvědčovat. Snad i proto, aby vyzískal více pamlsků, než něco nového udělá. Na cvičišti spíše projevuje zájem o ostatní psy a málo se věnuje výcviku samotnému. Je to prostě pohodář a přistupuje ke všemu ležérně, až liknavě, přesto se snaží věci nekomplikovat. To že se rychle znudí je způsobeno nedostatkem koncentrace, která u něj převládá, protože se zajímá o všechno možné. Nic mu  neunikne, proto se hodí jako dobrý pozorovatel. Je také velmi zvědavý a nic nenechá na pokoji dokud nepřijde na to co s tím. Zvládnout takového psa je možné jen tehdy, pokud je jeho páníček tolerantní a má dostatek nápadů.

RAK 22.6.-22.7.

živel voda

Tento pes se drží zásady dvakrát měř a jednou řež, či spíše spěchej pomalu, nebo též dva kroky vpřed jeden vzad... Je to z toho důvodu, že ví o své zranitelnosti. Rád využívá ochranu druhých, jelikož je to velmi citlivý pes. Cítí se zmateně, pokud tuto ochranu nemá a může se chovat i bojácně. Je tedy třeba takového páníčka, který je osobnost a věří si. Není to pes na drezůru v pravéém slova smyslu a též křik a špatné zacházení těžko snáší. Učí se rád, avšak k tomu potřebuje dostatek klidu a trpělivosti ze strany pána. Jeho bezdůvodné kňučení je projevem jeho nálad, které nemají nic společného s tím jak se cítí. Snad se vám tento pes může zdát komplikovaný, ale není tomu tak. Je to pes vhodný do rodiny a dokáže ocenit "teplo" rodinného krbu. Pro tohoto psa je nejvhodnější páníček, který je odvážný a chápavý, který dokáže dobře využít jeho citlivosti a to jak v dobrém, tak i zlém (ve smyslu že ho podrbe za uchem, když začne kňučet a projeví mu tak svoji spoluúčast nad jeho náladou). Věrnost u tohoto psa je na prvním místě a dokáže se pro svého páníčka cele obětovat a zastat se ho v nouzi nejvyšší, např. při potyčce, či když na něj někdo útočí, ale na druhou stranu  musí i páníček být hodně silný. Pokud ne, tak tuto svoji slabost, pokud se projeví, přenese i na psa a ten se pak bude také bát. To je to tajemství oné citlivosti, o které jsem vám na začátku psal. Dá se říci, že tento psík je jakýmsi barometrem vaší nálady. Velmi dobře pozná, jak jste na tom a vycítí, když potřebujete pomoci. Je to jakýsi druh telepatického vnímání, které je u tohhoto psa obvzláště velké.

LEV 23.7.-23.8.

živel oheň

Klaňte se, teď přišel král!!! Tak by se dalo chrarakterizovat právě toto psí znamení. Je rád, když se vše točí okolo něj. Je to rozený vůdce, ale pozor, pokud nemá náladu a bude se jen tak válet, tak s ním nepohne ani pár volů, což je jeho nehezká vlastnost. Přesto se hodí do čela smečky, právě proto, že na sebe vezme část povinností páníčka což mu vyhovuje. Cítí se pak být velmi důležitý a jeho ego to těší. Co se bojů týče, tak se nehrne do každé pouliční rvačky, zasáhne jen tehdy, když už o něco jde. Chová se prostě jako vladař a král. Stejně tak jako nový nastupující vládce v mladém věku je těžko zvladatelný a pozřebuje pevnou ruku ke vštípení správných zásad. Ale jakmile je vycvičený, tak je oddaný a věrný všem, kdo ho mají rádi. Pokud o něco jde, tak dokáže vyvinout maximální možné nasazení a kolikrát i svoje vlastní hranice. Jako například přeskočit třímetrový plot (střední pes)., což bývá opravdu ve vyhrocených situacích, kterých si je sám vědom. Potřebuje takového majitele, který buýde krotit jeho ego, ale nechá mu tolik volnosti a přenese na něj svoje vlastní povinnosti, aby se tento psík cítl naplněný a užitečný.

PANNA 24.8.-23.9.

živel země